План роботи 2022
ЗАТВЕРДЖУЮ:
Начальник гуманітарного відділу
Рожищенської міської ради
І. КУЗАВА
10.01.2022року
І. ВСТУП
Гуманітарний відділ Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області (далі – відділ) є виконавчим органом Рожищенської міської ради. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерств України, державних органів управління відповідної сфери, рішеннями сесії Рожищенської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Рожищенського міського голови, а також Положенням про гуманітарний відділ. Відділ утворений для здійснення в межах чинного законодавства України організаційних повноважень з метою задоволення потреб та інтересів територіальної громади у сферах гуманітарного розвитку: освіти, культури, молодіжної політики, національно-патріотичного виховання молоді, дітей і дорослих, фізичної культури та спорту.
Основними завданнями діяльності відділу є:
- Забезпечення виконання актів законодавства України у сферах, що віднесені до відання відділу.
- Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти.
- Виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального і правового захисту дітей та молоді, сприяння їх соціальному становленню і розвитку, запобігання бездоглядності та профілактика правопорушень серед дітей та молоді, запобігання насильству в сім’ї, забезпечення розвитку фізичної культури і спорту.
- Створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин.
- Проведення державних свят, свят територіальної громади, культурно-мистецьких заходів, фестивалів, конкурсів, олімпіад, спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів.
- Пропаганда фізичної культури і спорту, здорового способу життя.
- Сприяння діяльності молодіжних та інших громадських організацій, що здійснюють політику у сфері освіти, культури, роботи з молоддю, соціальної підтримки молоді, національно-патріотичного виховання, фізичної культури та спорту.
- Розширення міжнародного співробітництва, здійснення системи заходів, спрямованих на підвищення його ефективності.
- Забезпечення виконання рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови з питань, що віднесені до відання відділу.
Розвиток освіти району забезпечується через реалізацію Законів України „Про освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про охорону дитинства”, „Про молодіжні та дитячі громадські організації», виконання державних та регіональних освітянських програм.
У Рожищенській територіальній громаді працює 16 закладів дошкільної освіти, функціонує 39 груп, які відвідує 838 дітей від 2 до 6 років, 525 – місто, 335 – село. Роботу ЗДО забезпечують 127 педагогічних працівників та 140 – обслуговуючого персоналу. Заклади дошкільної освіти забезпечені всіма необхідними засобами для роботи в умовах карантину.
У закладах дошкільної освіти з травня по грудень 2021 року на заробітну плату працівників витрачено 18 780 000,8 грн., на теплопостачання – 262 620,00 грн., на водопостачання 88 748,67 грн., на електроенергію 641 210,10 грн., на газопостачання 602 687,82 грн., на торфобрикет/дрова/сміття/відходи 185 761,46 грн., з них на торфобрикет – 155 608,20 грн.
Здійснено капітальні видатки: у липні для ЗДО смт. Дубище придбано пральну машину на суму 9 499,0 грн., у жовтні для потреб ЗДО с. Рудка-Козинська було придбано твердопаливний котел вартістю 67 300,0 грн.. На матеріали було витрачено коштів на суму 368 474,64 грн.
Усі заклади дошкільної освіти забезпечені кадрами. Дошкільна освіта забезпечує збалансований розвиток дитини, відкриває широкі можливості для самореалізації, саморозвитку та самозбереження, сприяє сформованості базису особистісної культури. Особливу увагу педагогічні працівники закладів дошкільної освіти приділяють розвитку особистості дошкільника, вихованню в нього шанобливого ставлення до сім’ї, родини, держави, забезпеченню якісної підготовки до школи та до подальшого життя.
Гуманітарний відділ, колективи дошкільних навчальних закладів особливу увагу зосереджують на забезпеченні рівних стартових можливостей для подальшого шкільного навчання усім дітям 5-річного віку, охоплення дошкільною освітою усіх дітей старшого дошкільного віку шляхом розширення різних форм здобуття дітьми дошкільної освіти.
У 2021-2022 навчальному році функціонує 19 закладів загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсний центр. Для дітей із особливими потребами організовано індивідуальне та інклюзивне навчання. До роботи залучено: у закладах загальної середньої освіти 469 педагогічних працівників. В інклюзивно-ресурсному центрі працює 7 спеціалістів.
Відповідно до мережі закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради на 2021-2022 навчальний рік працює 19 закладів загальної середньої освіти, із них: ліцеїв – 10; гімназій – 8; початкова школа – 1. У закладах загальної середньої освіти громади здобуває освіту 3694 школярі у 223 класах. Найбільша кількість учнів навчається серед міських шкіл у КЗЗСО «Рожищенський ліцей №4» (735 учнів). Серед сільських ліцеїв в КОЗЗСО «Переспівський ліцей» (336 учнів), гімназій у КЗЗСО «Рудко-Козинська гімназія» (112 учнів). Найменша – серед ліцеїв у КЗЗСО «Сокільський ліцей», «Крижівський ліцей» – 87 учнів, гімназій у КЗЗСО «Тихотинська гімназія» – 30 учнів, в КЗЗСО «Луківська початкова школа» навчається 11 учнів у двох класах (2 – 5 учнів, 3 – 6). Середня наповнюваність класів становить 16,5 учнів на клас. Усі діти шкільного віку охоплені різними формами навчання.
В громаді залишається ще 4 малокомплектних заклади загальної середньої освіти: 2 гімназії (40 і менше учнів), а саме КЗЗСО «Тихотинська гімназія» – 30, КЗЗСО «Оленівська гімназія» - 31, 2 ліцеї (100 і менше учнів): КЗЗСО «Крижівський ліцей» та КЗЗСО «Сокільський ліцей» по 87 учнів.
Вищенаведені цифри зобов’язують проводити оптимізацію закладів загальної середньої освіти. Дана оптимізація продиктована вимогами часу, адже по-старому працювати вже не вийде, оскільки є показники, на які дуже важко вплинути. Ситуація в сільській місцевості створює несприятливі умови для функціонування окремих шкіл: відсутність дитячого контингенту, а тому, як наслідок: наявність малокомплектних класів, не відкриття класів взагалі. Два заклади мають класи з наповненістю менше 5 учнів. Всього по 3 класи в КЗЗСО «Тихотинська гімназія» та КЗЗСО «Оленівська гімназія». У 2021 році рішенням сесії Рожищенської міської ради від 13 травня 2021 року №7/16 було припинено діяльність КЗЗСО «Кобченська початкова школа».
До першого класу в цьому році пішло 314 школярів у 19 класах: найбільше серед ліцеїв у КЗЗСО «Рожищенському ліцеї №4» – 71 учень (3 класи), серед гімназій – КЗЗСО «Рудко-Козинська гімназія» – 15 учнів. Найменше серед ліцеїв у КЗЗСО «Крижівський ліцей» 6 учнів, гімназій у КЗЗСО «Тихотинська гімназія» та КЗЗСО «Оленівська гімназія» – по 2 учні. КЗЗСО «Луківська початкова школа» 1 клас – 0 учнів.
Учні першого класу здобувають освіту уже четвертий рік по-новому. Для цього Рожищенській територіальній громаді держава виділила цільової освітньої субвенції у сумі 1468,3 тис. грн. Ще 243,0 тис. грн. – місцеві кошти галузі освіта. Всі вчителі початкових класів, що працюють з першими класами пройшли відповідні навчання, отримали сертифікати про проходження сесій курсів підвищення кваліфікації та готові до роботи в Новій українській школі.
В жовтні 2021 року проведені семінари-тренінги з підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, які у 2021/2022 навчальному році працюють у третіх класах, за Типовою освітньою програмою «Нова українська школа: відповідаємо на виклики», на які були залучені 23 педагоги.
Питання підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів є надзвичайно важливим в роботі відділу та закладів загальної середньої освіти. В цьому році у зв’язку з епідемією COVID-19 було відмінено ДПА в 4, 9, та 11 класах. За результатами річного оцінювання із 313 дев’ятикласників – 22 отримали свідоцтво з відзнакою, що становить 7%, а із 211 одинадцятикласників срібло отримали 4 учні, золото – 15.
З метою якісної підготовки та організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів було проведено відповідну роз’яснювальну роботу щодо інформування учнів, педагогічних працівників закладів освіти, батьківську громадськість про порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Учні громади проходили зовнішнє незалежне оцінювання у пунктах тестування, які розташовані у м. Луцьку (українська мова та література, математика в Рожищенському ліцеї №4, та Рожищенському ліцеї №3). Гуманітарним відділом було організовано підвезення учнів закладів освіти до визначених пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та забезпечено відповідний педагогічний супровід учнів.
З 7 листопада по 5 грудня 2021 року проведені учнівські олімпіади з 14-ти базових дисциплін серед учнів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради. В них взяли участь 385 школярів. Переможці даних олімпіад протягом січня-лютого 2022 року будуть брати участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Протягом 2021 року організовано курсову перепідготовку при Волинському ІППО для 92 працівників закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради та 16 працівників закладів дошкільної освіти.
Організовано методичну роботу з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти. З цією метою призначено 17 керівників, які в серпні провели інструктивні наради з вчителями і періодично проводять різні форми методичної роботи з ними.
З 13 по 22 грудня 2021 року організоване навчання педагогів при Волинському національному університеті за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Нова українська школа: перехід на наступний рівень», які забезпечуватимуть реалізацію Концепції «Нова українська школа» у 5-11(12) класах починаючи з 2022-2023 навчального року. Даними курсами було охоплено 252 вчителі закладів загальної середньої освіти нашої громади.
Важливою ланкою нашої роботи є організація харчування. У закладах загальної середньої освіти громади у 2021 році організовано безоплатне харчування дітей пільгових категорій з розрахунку 15,00 грн. на одну дитину в день. Учні 1-11 класів, які не мають статусу, харчуються за кошти батьків. Діти в закладах дошкільної освіти у 2021 році були забезпечені гарячим харчуваннями, із розрахунку: до 3-х років - 24,0 грн./ вдень, віком від 3-х років – 32,0 грн. Для батьків або осіб, які їх замінюють, розмір плати складав 60% від вартості харчування, що становить відповідно 14,4 грн. та 19,2 грн.
Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров'я є організація підвезення учнів до закладів освіти району. У новому навчальному році в територіальній громаді до місць навчання та додому підвозиться 354 учні 4-ма шкільними автобусами. 60 учнів перевозяться маршрутними автобусами приватних перевізників відповідно до укладених договорів. Весь транспорт у задовільному стані. Проведено необхідні ремонти, своєчасну діагностику. Рішеннями сесії міської ради виділено 975,0 тис. грн. на співфінасування закупівлі 1 шкільного автобуса. Вже отримано новий шкільний автобус, який переданий для потреб КОЗЗСО «Переспівський ліцей». Загальна вартість придбаного автобуса 1950000 грн.
Для закладів загальної середньої освіти на заробітну плату працівників витрачено 110 483 000,3 грн., на теплопостачання було витрачено коштів на суму 1 724 501,81 грн., на водопостачання – 45 000,00 грн., на електроенергія – 996 466,70 грн. На торфобрикет/дрова/сміття/відходи – 1 563 443,60 грн., з них на торфобрикет = 1 513 981,64 грн.
Для розвитку здібностей та талантів в районі функціонує 2 позашкільні установи: будинок дитячої творчості та дитячо-юнацька спортивна школа.
У КЗПО «Рожищенський БДТ» працює 89 гурткових груп, роботою яких охоплено 771 дитина.
У КЗ «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» працює 24 групи - легка атлетика, футбол, важка атлетика, де займається 325 дітей.
У закладах позашкільної освіти працює 37 педагогів.
Протягом 2021 року у КЗПО «Рожищенський БДТ» на заробітну плату працівників використано 4 306 000,6 грн., на теплопостачання було витрачено коштів на суму 250 000,00 грн., на водопостачання 4000,00 грн., на електроенергія – 16 909,61 грн., на вивіз сміття – 1678,61 грн. На матеріали було витрачено коштів на суму 53 198,70 грн..
Протягом 2021 року у КЗ «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» на заробітну плату працівників було використано 1 862 000,9 грн., на електроенергію було витрачено коштів на суму 15 616,86 грн., на торфобрикет - 37 360,00 грн.. На матеріали було витрачено коштів на суму 55 789,00 грн.. На послуги було витрачено коштів на суму 8000,00 грн..
Для проведення завдань і заходів з розвитку спорту в Рожищенській територіальній громаді, створення умов щодо впровадження здорового способу життя, залучення населення територіальної громади до масового спорту як важливої складової, покращення якості та тривалості активного життя населення, розвитку спорту вищих досягнень, забезпечення виховання молоді в дусі олімпізму, пропагування здорового способу життя затверджена рішенням Рожищенської міської ради від 26 березня 2021 року №6/11 «Цільова соціальна програма розвитку фізичної культури та спорту Рожищенської територіальної громади на 2021-2025 роки». На реалізацію заходів програми у 2021 році було передбачено 195,0 тис. грн.
З метою охоплення всіх верств населення спортивно-масовою роботою, популяризації здорового способу життя та спорту гуманітарним відділом, КЗ «Рожищенська ДЮСШ», об’єднанням вчителів фізичної культури в Рожищенській міській раді ведеться планомірна робота в цьому напрямку.
Впродовж 2021 року в територіальній громаді проводилася робота з підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом. Проведено змагання з різних видів спорту. Найбільшою популярністю серед населення користуються такі види спорту, як футбол, волейбол та легка атлетика.
У закладах освіти працює 46 вчителів фізичної культури, з них - 14 жінок.
В установах громади діє багатоступенева система спортивно-масових заходів. Проводяться загальношкільні, відкриті змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти: «Веселі старти», «Старти надій», змагання з легкоатлетичних видів спорту, спортивного туризму, футболу, баскетболу, настільного тенісу та інші.
Команди закладів освіти громади взяли участь у змаганнях Спортивних ігор школярів Волині з настільного тенісу, легкоатлетичного кросу, Всеукраїнського спортивно-масового фестивалю «Cool Games», туристсько-краєзнавчому зльоті серед учнівської молоді Волині.
З метою відзначення визначних та святкових дат в місцях массового відпочинку громадян проводяться спортивно-масові заходи з різних видів спорту (футболу, волейболу, настільного тенісу, дартсу, тощо). Впродовж 2021 року за місцем відпочинку громадян проведені такі фізкультурно-оздоровчі заходи:
- у березні відбулися змагання з міні-футболу серед школярів закладів загальної середньої освіти м. Рожище, присвячених 77-ій річниці визволення м.Рожище від німецько-фашистських загарбників;
- у квітні проведено змагання XVIII Спортивних ігор школярів Рожищенської громади з баскетболу (юнаки);
- у травні відбулися змагання з легкоатлетичної естафети серед школярів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради, присвячені Дню пам’яті та примирення;
- також у травні відбулись спортивні змагання з міні-футболу, присвячені Дню пам’яті та примирення, в яких взяли участь команди футболістів 8 населених пунктів територіальної громади;
- у травні відбулися спортивні змагання серед школярів громади з футболу серед ліцеїв;
- у серпні з нагоди Дня Незалежності та Дня міста у міському парку проведено спортивні змагання (дартс, жонглювання м’ячем, шашки, тощо);
- у вересні з нагоди Дня фізкультурника проведено спартакіаду серед працівників закладів освіти;
- з нагоди Дня фізичної культури та спорту та відкриття майданчика зі штучним покриттям у вересні відбулись спортивні змагання з міні-футболу серед школярів громади;
- у жовтні проведено турніри з волейболу пам’яті П. Біляшевича, міні-футболу та настільного тенісу з нагоди Дня захисника України.
- у грудні місяці проведено спортивні змагання з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед депутатів та членів виконавчого комітету Рожищенської міської ради з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні. З метою розвитку фізичного виховання і спорту серед учнівської молоді проведено спортивні змагання з волейболу серед школярів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради.
Протягом 2021 року проходили змагання з чемпіонату Рожищенщини з футболу, де брали участь 6 команд з Рожищенської територіальної громади, І – місце зайняла ФК «Єдність» з с. Рудка-Козинська, ІІ – місце у ФК «Духче», ІІІ – місце ФК «КСПТ/Топільне».
Впродовж 2021 року збірні команди Рожищенської територіальної громади брали участь:
- у березні, в м. Рівне команда Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи у чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків;
- у березні команда територіальної громади у чемпіонаті Луцького району з волейболу серед чоловіків;
- у квітні 2021 року у м. Луцьку команди Рожищенської територіальної громади у чемпіонаті Волинського ТО ВФСТ «Колос» з міні-футболу та волейболу;
- у квітні команда Рожищенської міської ради у XVIII Cпортивних іграх школярів Волині з настільного тенісу (юнаки, дівчата), у м. Луцьку;
- у квітні участь команди Рожищенської міської ради в обласному етапі Всеукраїнського спортивно-масового фестивалю «Cool Games».
- у квітні в м. Нововолинськ участь команди Рожищенської громади у чемпіонаті Волинської області з легкої атлетики;
- у квітні участь команди Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2004 р.н. та молодше у м. Львів.
- у червні у м. Івано-Франківськ участь команди Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2006-2007р.н.;
- у червні участь команди Рожищенської територіальної громади у 65-му туристсько-краєзнавчому зльоті серед учнівської молоді Волині у с. Соловичі Турійської селищної ради;
- у липні участь команди Рожищенської територіальної громади в обласному фестивалі з фізичної культури і спорту у с. Гуща Рівненської сільської територіальної громади Ковельського району.
- у серпні участь вихованців Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів;
- у серпні участь команди Рожищенської територіальної громади у V Міжнародному фестивалі літньої Сеньйоріади у м. Луцьк.
- у вересні з нагоди Дня Фізичної культури і спорту участь команди у фестивалі фізичної культури та спорту у м. Луцьк.
- протягом жовтня місяця участь команди осіб з особливими потребами на ІІІ міський фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Перемагай себе» серед осіб з інвалідністю присвяченого Дню захисників і захисниць України, участь команди комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» в чемпіонаті Волинської області з легкої атлетики за програмою обласної спартакіади «Волинь спортивна-2021», участь вихованців комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» в Дитячо-юнацької футбольної лігі Волині, участь команди комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» в чемпіонаті Волинської області з легкоатлетичного кросу серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків та дівчат 2005-2006 р. н. та у чемпіонаті м. Луцька з легкої атлетики з нагоди Дня захисника та захисниці України, участь збірної команди школярів ЗЗСО Рожищенської міської ради у чемпіонаті області з футболу серед юнаків 2005-2006 р. н. і молодших за програмою обласної спартакіади «Волинь спортивна – 2021».
- у листопаді місяці участь команди комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» в чемпіонаті України з кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків, з листопада місяця 2021 року по червень місяць 2022 року участь команди комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» у чемпіонаті «Дитячої футзальної ліги Волині».
- в грудні місяці футбольна команда ветеранів ФК «Фермаш» брала участь у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу «ADF Premium Cup» у м. Луцьку де зайняли третє місце.
Для проведення фізкультурно-спортивної роботи на території Рожищенської територіальної громади є така матеріально-технічна база: стадіон – 1, спортзали – 13, футбольні поля - 25, спортивні майданчики з синтетичним покриттям - 1, інші спортивні споруди – 45.
У вересні введено в експлуатацію футбольний майданчик зі штучним покриттям розміром 60Х40.
Протягом року проведено косметичні ремонтні роботи у спортивних приміщеннях закладів освіти.
З метою проведення спортивних змагань (турнірів, матчевих зустрічей) з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед спортсменів різних вікових груп з нагоди державних свят, знаменитих дат для дітей закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради та комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» були закуплені м’ячі, кубки та медалі для нагородження.
Культурно-мистецьку діяльність забезпечують клубні формування при установах культури. Народні колективи не тільки постійні учасники усіх концертів, заходів та мистецьких дійств у громаді, а й успішно представляють громаду на регіональних обласних оглядах та конкурсах, фестивалях.
Протягом 2021 року працівники клубних закладів громади працювали над удосконаленням форм і методів традиційної культури, проведенням державних та народних свят, обрядів, вивченням і збереженням народних традицій. Зокрема, проведено ряд заходів до державних та професійних свят, а також пам’ятних дат (День Соборності України, День виведення радянських військ із Афганістану, День Героїв Небесної Сотні, до річниці від дня народження Лесі Українки, до Міжнародного Дня 8-го Березня, День пам’яті та примирення, День матері та день сім’ї, флешмоб до Дня вишиванки, День захисту дітей).
Для потреб закладів і установ у сфері культури Рожищенської міської ради у 2021 році витрачено:
КЗ «Рожищенська музична школа» на заробітну плату працівників використано 3 808 000,5 грн., на теплопостачання було витрачено коштів на суму 132 000,00 грн., на водопостачання - 1000,00 грн., на електроенергію - 7576,48 грн., на вивіз сміття - 3357,27 грн..
На матеріали (2210) з лютого по грудень 2021 року було витрачено коштів на суму 23 549,60 грн.. У музеї на заробітну плату працівників використано 140 000,8 грн., на електроенергію було витрачено коштів на суму 1540,08 грн., на газопостачання - 42 000,00 грн., на матеріали - 7336,50 грн., на послуги - 4992,01 грн..
У закладах культури (РД Просвіта/Будинки культури/Клуби) на заробітну плату працівників використано 4 258 000,2 грн., на теплопостачання було витрачено коштів на суму 335 000,00 грн., на водопостачання - 1100,00 грн., на електроенергію - 165 167,69 грн., на торфобрикет/дрова/сміття/відходи - 33 987,10 грн..
Багато освітніх, культурних та спортивних подій Рожищенської територіальної громади проведених у 2021 році активно висвітлювались у засобах масової інформації, офіційних сайтах, соцмережах. Це, своєю чергою, сприяє як популяризації здорового способу життя і фізичної активності, так і Рожищенської міської ради, як цікавого туристичного об’єкта, де проводиться чимало заходів.
Основні проблемні питання, над вирішенням яких працюватиме гуманітарний відділ:
► забезпечення якості та доступності повної загальної середньої освіти;
► повне охоплення дошкільною освітою усіх дітей, які досягли 5-річного віку та забезпечення виконання Державних стандартів початкової освіти, базової освіти та повної загальної середньої освіти;
► подальший розвиток Нової української школи;
► впровадження антибулінгових програм;
► співпраця між закладами освіти та інклюзивно-ресурсним центром (ІРЦ);
► забезпечення інклюзивного освітнього простору в закладах освіти;
► добровільна сертифікація вчителів початкових класів;
► забезпечення освітнього процесу засобами інформаційно-комунікаційних технологій (оновлення ПК);
► удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності закладів позашкільної освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи в громаді;
► забезпечення організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
► забезпечення організованим підвезенням учнів до місця навчання і додому;
► забезпечення безоплатним гарячим харчуванням дітей пільгових категорій та окремих груп не пільгових категорій;
► створення безпечних умов для виховання та навчання дітей, збереження здоров’я дітей;
► оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, оснащення їх сучасними технічними і технологічними засобами;
► формування мережі закладів загальної середньої освіти відповідно з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації в громаді
► формування мережі закладів загальної середньої освіти відповідно з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації в громаді
Основні завдання на 2022 рік:
забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності;
забезпечення доступності й відкритості освіти, розвиток її інфраструктури;
- розвиток інклюзивного освітнього середовища, у тому числі в закладах освіти, найбільш доступних і наближених до місця проживання осіб з особливими освітніми потребами;
забезпечення прозорості й публічності прийняття та виконання управлінських рішень;
упровадження Державних стандартів 1-4-х класів та 5-11-х класів загальної середньої освіти;
удосконалення єдності навчання, виховання та розвитку;
- впровадження інноваційних проєктів, спрямованих на оновлення форм, методів і технологій навчання та виховання обдарованих учнів в умовах Нової української школи;
- підвищення ефективності інформатизації освіти, а саме: активізувати впровадження сучасних форм надання освітніх послуг на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій;
- забезпечення своєчасного й повного виконання заходів щодо підготовки та проведення мультипредметного тестування навчальних досягнень випускників закладів освіти 2023 року, які виявили бажання вступати до вищих закладів освіти;
- формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення;
- забезпечення виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання й традицій;
- впроваджувати НАССР у закладах освіти – важливий інструмент для контролю безпеки харчування;
- забезпечувати енергетичну та поживну цінність їжі у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, яка відповідає загальним віковим потребам здобувачів освіти/дітей згідно з нормами фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії, визначеними МОЗ;
- формування культури здорового способу життя, екологічної культури та дбайливого ставлення до довкілля;
- забезпечення невтручання політичних партій в освітній процес;
- забезпечення невтручання релігійних організацій в освітній процес;
- посилення соціального захисту учасників освітнього процесу; створення належних та комфортних умов для навчання, виховання та оздоровлення;
- здійснення оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти;
- забезпечення протидії злочинності та зниження її рівня серед здобувачів освіти закладів освіти, особливо скоєння злочинів насильницького характеру, запобігання іншим антисоціальним проявам у дитячому підлітковому середовищі;
- пріоритетність безоплатної позашкільної освіти;
- збереження мережі позашкільних закладів освіти.
ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ГУМАНІТАРНОГО ВІДДІЛУ
Початок робочого дня 800 год
Завершення робочого дня 1715 год, ( п’ятниця - 1600 год)
Перерва на обід 1300 год – 1400 год
Напередодні святкових днів тривалість робочого часу скорочується на одну годину.
1. ЦИКЛОГРАМА ДІЯЛЬНОСТІ ГУМАНІТАРНОГО ВІДДІЛУ РОЖИЩЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
№ п/п |
Заходи |
Термін |
Час |
Відповідальні |
1. |
Наради керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти |
1 раз у два місяці |
10.00 |
Кузава І.Б. Масюк В.С. Книш В.В. |
2. |
Наради керівників закладів дошкільної освіти |
1 раз у квартал |
10.00 |
Кузава І.Б. Книш В.В. |
3. |
Оперативно-розпорядчі наради |
Щопонеділка |
8.30 |
Кузава І.Б. |
4. |
Інструктивні та виробничі наради |
По потребі |
По потребі |
Кузава І.Б. |
2. СХЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З РОЗПОРЯДЧИМИ ДОКУМЕНТАМИ ТА ДОРУЧЕННЯМИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ
1. Вхідна документація щоденно реєструється діловодом та подається начальнику гуманітарного відділу для прийняття управлінського рішення, контроль здійснюється відповідно до резолюції начальника.
3. Підготовку протокольних доручень начальника гуманітарного відділу, даних на нарадах керівників закладів освіти та культури, контроль за їх виконанням та підготовку інформації про їх реалізацію на наступній нараді здійснюють головні спеціалісти відповідно до посадових інструкцій.
4. Контроль за виконанням доручень начальника відділу освіти та молоді на щотижневих апаратних нарадах здійснюється працівниками відділу згідно з функціональними обов’язками. Відповідальні особи про їх виконання доповідають на наступних нарадах.
5. Поточні питання управлінського та виробничого характеру постійно аналізуються головними спеціалістами відділу, які при необхідності подають пропозиції начальнику для прийняття відповідних рішень.
6. Контроль за виконанням законів України, рішень Верховної Ради України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голів обласної, районної державних адміністрацій, міського голови, регіональних програм галузі освіти, культури, молоді та спорту, підготовка необхідних довідок, інформацій здійснюється працівниками відділу відповідно до їх функціональних обов’язків.
ІІІ. НАРАДИ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
1. Наради директорів закладів загальної середньої освіти
№ з/п |
Назва питання, яке розглядається |
Термін проведення |
Відповідальний за підготовку питання |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. |
- Про роботу закладів загальної середньої освіти у 2022 році, фінансові аспекти, заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни у галузі освіти; - Про дотримання конституційних вимог щодо обов’язковості загальної середньої освіти та Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів; - Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти громади; - Різне. |
Січень |
Кузава І.Б.
Книш В.В.
Масюк В.С.
|
2. |
- Важливі нововведення та особливості проведення НМТ у 2022 році; - Про підсумки проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед школярів району; - Про організацію роботи КУ «Інклюзивний ресурсний центр»; - Різне. |
Березень |
Масюк В.С. Грищенко Н.М.
Потрапелюк Н.А. |
3. |
- Про порядок закінчення 2021-2022 навчального року та проведення НМТ; - Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників та керівних кадрів у 2021-2022 навчальному році; - Про хід впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, Концепції «Нова українська школа» у школах громади; - Різне. |
Травень |
Масюк В.С.
Грищенко Н.М.
Грищенко Н.М.
|
4. |
- Про стан готовності закладів освіти до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період; - Про організацію харчування в закладах освіти в 2022-2023 навчальному році; - Про забезпечення підручниками заклади загальної середньої освіти; - Різне. |
Серпень- |
Масюк В.С.
Книш В.В. Масюк В.С.
|
5. |
- Про організацію проведення атестації педагогічних працівників у 2022-2023 н.р.; - Про охоплення випускників 9-х класів повною загальною середньою освітою; - Про стан готовності закладів освіти до опалювального сезону;
|
Жовтень |
Грищенко Н.М. Книш В.В. Луцюк І.Г.
|
6. |
- Про створення умов та організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у закладах освіти. - Про виконання Закону України «Про звернення громадян» в закладах та установах освіти у 2023 році; - Різне. |
Грудень |
Потрапелюк Н.А.
Матишнюк О.Ф. |
2. Наради із керівниками закладів дошкільних освіти
№ з/п |
Назва питання, яке розглядається |
Термін проведення |
Відповідальний за підготовку питання |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. |
- Про організацію харчування у дошкільних закладах у 2022 році; - Нормативно-правові відносини в системі дошкільної освіти. Кодекс Законів про працю України. |
Лютий |
Книш В. В. Матвійчук О.В. |
2. |
- Аналіз стану організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти; - Результативність підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі; - Організація роботи закладів дошкільної освіти у літній період. |
Травень |
Книш В.В.
Кузава І.Б. |
3. |
- Про організацію навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2023-2024 навчальному році; - Модернізація змісту управлінської діяльності ЗДО. |
Вересень |
Книш В.В.
Кузава І.Б. |
4. |
- Про підсумки роботи та стан розвитку дошкільної освіти та оформлення статистичної звітності у 2022 році; - Предметно-розвивальне середовище як компонент освітнього простору сучасного закладу освіти. |
Листопад |
Кнш В.В.
Матвійчцк О.В |
ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА АНАЛІТИЧНІ НАКАЗИ
№ з/п |
Назва наказу |
Термін підготовки наказу |
Відповідальний за підготовку наказу |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. |
Про організацію безоплатного харчування учнів у загакладів загальної середньої освіти в ІІ семестрі 2021-2022 навчального року |
Січень |
Книш В.В. |
2. |
Про призначення відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів учасників ЗНО-2022 |
Січень-лютий |
Масюк В.С. |
3. |
Про проведення ХІХ Спортивних ігор школярів Рожищенської громади з баскетболу |
Лютий |
Дубровський О.В. |
4. |
Про проведення змагань з настільного тенісу за Програмою ХІХ Спортивних ігор школярів району |
Лютий |
Дубровський О.В. |
5. |
Про стан організації цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти Рожищенського району в 2021 році та основні завдання на 2022 рік |
Лютий |
Масюк В.С. |
6. |
Про проведення Спортивних ігор школярів Рожищенської громади з волейболу (юнаки) |
Березень-Квітень |
Дубровський О.В. |
7. |
Про підсумки проведення Спортивних ігор школярів Рожищенської громади з волейболу (юнаки) |
Квітень |
Дубровський О.В. |
8. |
Про підсумки атестації педагогічних працівників закладів освіти у 2021-2022 навчальному році |
Квітень |
Грищенко Н.М. |
9. |
Про організоване завершення 2021-2022 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти |
Травень-червень |
Масюк В.С. |
10. |
Про підготовку матеріально-технічної бази закладів та установ освіти до роботи в новому 2022-2023 навчальному році та в осінньо-зимовий період |
Червень-серпень |
Масюк В.С. |
11. |
Про перевезення учасників тестування НМТ -2022 |
Червень |
Масюк В.С. |
12. |
Про підсумки ХІХ Спортивних ігор школярів. |
Червень |
Дубровський О.В. |
13. |
Про організацію підвезення школярів в новому 2022-2023 навчальному році. |
Серпень |
Луцюк І.Г. |
14. |
Про організацію харчування школярів у І семестрі 2022-2023 навчального року |
Вересень |
Книш В.В. |
15. |
Про проведення районного фестивалю „Нащадки козацької слави”. |
Вересень |
Дубровський О.В. |
16. |
Про подання статистичної звітності на початок 2022-2023 навчального року школами громади у системі «ДІСО» |
Вересень |
Масюк В.С. |
17. |
Про проведення Спортивних ігор школярів району. |
Вересень |
Дубровський О.В. |
18. |
Про організацію інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти в 2022-2023 навчальному році |
Вересень |
Потрапелюк Н.А. |
19. |
Про створення атестаційної комісії ІІ рівня (відділу освіти) для проведення атестації керівників закладів освіти та педагогічних працівників у 2023 році |
Вересень |
Грищенко Н.М. |
20. |
Про призначення відповідальних за організацію і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень якості освіти учнів загальноосвітніх навчальних закладів Рожищенської міської ради у 2022-2023 н.р. |
Вересень-жовтень |
Масюк В.С. |
21. |
Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад |
Жовтень-листопад |
Грищенко Н.М. |
22. |
Про підсумки проведення районного фестивалю "Нащадки козацької слави". |
Листопад |
Дубровський О.В. |
23. |
Про підсумки проведення ІІ етапу (територіального) Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів |
Грудень |
Грищенко Н.М. |
VI. Нормативно-правова база
-
- Закони України:
Назва документу |
|
Закон України „Про повну загальну середню освіту” (18.03.2020 р. № 463-) |
|
Закон України „Про освіту”( 05.09. 2017р. № 2145) |
|
Закон України „Про позашкільну освіту” (22.06.2020р. № 1841-) |
|
Закон України „Про запобігання корупції”( 14.10.2014 р. № 1700-) |
|
Закон України „Про охорону праці” (14.10.1992 р. № 2694-) |
|
Закон України „Про дошкільну освіту” (01.01.2021р. № 2628-) |
|
Закон України „Про доступ до публічної інформації”( 13.01.2011р.№ 2939-) |
|
Закон України „Про захист персональних даних”(01.06. 2010 р. № 2297-) |
|
Закон України „Про звернення громадян” ( 02.10.1996 р. № 393/96-) |
|
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів в Україні щодо протидії булінгу» (18.12.2018 р.№ 2857-) |
|
Закон України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” (04.09.2008 р. № 375-) |
|
Закон України «Про охорону дитинства» (26.04.2001 №2402-ІІІ) |
|
Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»(06.12.2018 №2639-VІІІ) |
|
Закон України «Про правовий режим воєнного стану» (12.05.2015 №389-VІІІ) |
2) Укази Президента України
Назва документу |
|
Указ Президента України від 07.02.08 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» |
|
Указ Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» |
|
Указ Президента України від 30.09.10 року №927 „Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді” |
|
Указ Президента України від 03.12.2019 року №875/2019 «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю» |
|
Указ Президента України від 24.12.2019 №948/2019 „Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні” |
|
Указ Президента України від 12.06.2015 №334/2015 „Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді” |
|
Указ Президента України від 07.12.2019 №894/2019 «Про невідкладні заходи щодо покращення здоров’я дітей» |
|
Указ Президента України № 143/2022 від 16.03.22р «Про загальнонаціональну хвилину |
3) Постанови Кабінету Міністрів України
Назва документу |
|
Постанова Кабінету Міністрів України №898 від 30.09.2020 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 року №976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392 „Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти” |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2017№684 «Про затвердження ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 №957 „Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти” |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №736 «Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 №952 «Про деякі категорії осіб |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1190 «Про затвердження Положення про |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019№688 «Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №338 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України №823 від 25.08.2005 «Про затвердження Порядкуи надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» |
|
Постанова Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників,військовозобов’язаних та резервістів» |
4) Накази Міністерства освіти і науки України
Назва документу |
|
Наказ МОН України від 08.10.2019 року№ 1273 «Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 19.09.2022 №836 «Про затвердження типових освітніх програм |
|
Наказ МОН України від 23.04.2019 року №536«Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 12.01.16 №08„Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти” |
|
Наказ МОН України від 09.09.2022№ 805 «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників» |
|
Наказ МОН України від 05.08.2019 року №1070«Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти» |
|
Наказ МОН України від 02.09.2020 №1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи» |
|
Наказ МОН України від 29.08.2022№769 «Про внесення змін до типової освітньої програми для 5-10 (11) класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами» |
|
Наказ МОН України від 08.08.2022 №707 «Про затвердження Інструкції з ведення |
|
Наказ МОН України від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти» |
|
Наказ МОН України від 13.05.2022 №438 «Про деякі питання зарахування до закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» |
|
Наказ МОН від 08.10.2019 року№ 1272 «Про затвердження типових освітніх програм для 1 -2 класів закладів загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 25.06.2018 №677 «Про затвердження Порядку створення груп подовженого дня у державних i комунальних закладах загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 08.06.2018 №609«Пpo затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти» |
|
Наказ МОН України від 16.04.2018 №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 28.11.2019 №1493 «Про внесення змін до типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня» |
|
Наказ МОН України від 20.04.2018 №407 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня» |
|
Наказ МОН України №1115 від 08.09.2020 "Деякі питання організації дистанційного навчання" |
|
Наказ МОН України від 20.04.2018 №405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня» |
|
Наказ МОН України від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» |
|
Наказ МОН України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи» |
|
Наказ МОН України від 25.06.2018 №1669 « Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» |
|
Наказ МОН України від 25.06.2018 №676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти» |
|
Наказ МОН України від 01.08.2018 №831 «Про затвердження Порядку зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, їх відвідування, переведення до іншого закладу освіти» |
|
Наказ МОН України від 16.05.2019 №659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» |
|