A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ Рожищенської міської ради

План роботи 2024

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Начальник гуманітарного відділу

Рожищенської міської ради                

І. КУЗАВА

                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                  

 

ПЛАН

 

роботи гуманітарного відділу Рожищенської міської ради
на 2024 рік

 

 

 

    

 

                                                                          

                                                                           

 

 

 

ЗМІСТ

 

І. Вступ 

ІІ. Організація роботи апарату гуманітарного відділу   

ІІІ. Наради керівників закладів освіти

ІV. Організаційні та аналітичні накази .

VНормативно-правова база

 

 

І. ВСТУП

 

Гуманітарний відділ Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області (далі – відділ) є виконавчим органом Рожищенської міської  ради. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерств України, державних органів управління відповідної сфери, рішеннями сесії Рожищенської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Рожищенського міського голови, а також Положенням про гуманітарний відділ. Відділ утворений  для здійснення в межах чинного законодавства України  організаційних повноважень з метою задоволення потреб та інтересів територіальної громади у сферах гуманітарного розвитку: освіти, культури, молодіжної політики, національно-патріотичного виховання молоді, дітей і дорослих, фізичної культури та спорту.

Основними завданнями діяльності відділу є:

- Забезпечення виконання актів законодавства України у сферах, що віднесені до відання відділу.

- Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти.

- Виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального і правового захисту дітей та молоді, сприяння їх соціальному становленню і розвитку, запобігання бездоглядності та профілактика правопорушень серед дітей та молоді, запобігання насильству в сім’ї, забезпечення розвитку фізичної культури і спорту.

- Створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин.

 - Проведення державних свят, свят територіальної громади, культурно-мистецьких заходів, фестивалів, конкурсів, олімпіад, спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів.

 - Пропаганда фізичної культури і спорту, здорового способу життя.

- Сприяння діяльності молодіжних та інших громадських організацій, що здійснюють політику у сфері освіти, культури, роботи з молоддю, соціальної підтримки молоді, національно-патріотичного виховання, фізичної культури та спорту.

- Розширення міжнародного співробітництва, здійснення системи заходів, спрямованих на підвищення його ефективності.

- Забезпечення виконання рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови з питань, що віднесені до відання відділу.

 

Розвиток освіти району забезпечується через реалізацію Законів України „Про освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про охорону дитинства”, „Про молодіжні та дитячі громадські організації», виконання державних  та регіональних  освітянських програм.

Дошкільна Рожищенської громади – це  мережа дошкільних навчальних закладів, яка складається 16 закладів дошкільної освіти:  39 груп, 737 дітей віком від 2 до 6 років,  з них 511 – місто, 226 – село. 10 дітей із числа ВПО. В закладах дошкільної освіти працює 115 педагогічних працівників. Вартість утримання одного вихованця – 53,32 тис.грн.. В умовах воєнного стану, на території громади - 16 закладів дошкільної освіти (100%), забезпечені найпростішими укриттями. Заклади дошкільної освіти забезпечені всіма необхідними гігієнічними та дезінфікуючими засобами.

Усі заклади дошкільної освіти  забезпечені кадрами. Дошкільна освіта забезпечує збалансований розвиток дитини, відкриває широкі можливості для самореалізації,  саморозвитку та самозбереження, сприяє сформованості базису особистісної  культури.  Особливу увагу педагогічні працівники закладів дошкільної освіти приділяють розвитку особистості дошкільника, вихованню в нього шанобливого ставлення до сімї, родини,  держави, забезпеченню якісної підготовки до школи та до подальшого життя.

Гуманітарний відділ, колективи дошкільних навчальних закладів особливу увагу  зосереджують  на забезпеченні  рівних стартових  можливостей  для подальшого   шкільного навчання  усім дітям 5-річного віку, охоплення дошкільною освітою усіх дітей старшого  дошкільного віку  шляхом  розширення різних форм здобуття дітьми  дошкільної освіти.

У 2023-2024 навчальному році функціонує 16 закладів загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсний центр. Для дітей із особливими потребами  організовано індивідуальне та інклюзивне навчання. До роботи залучено: у закладах загальної середньої освіти 453 педагогічних працівники. В інклюзивно-ресурсному центрі працює 7 спеціалістів.

Відповідно до мережі закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради на 2023-2024 навчальний рік працює 16 закладів загальної середньої освіти, із них: ліцеїв – 10; гімназій – 6. У закладах загальної середньої освіти  громади здобуває освіту 3596 школярів у 207 класах. Найбільша кількість учнів навчається серед міських шкіл у КЗЗСО «Рожищенський ліцей №4» (738 учнів). Серед сільських ліцеїв в КОЗЗСО «Переспівський ліцей» (340 учнів), гімназій у КЗЗСО «Рудко-Козинська гімназія» (113 учнів). Найменша – серед ліцеїв у КЗЗСО «Сокільський ліцей» – 80 учнів, гімназій у КЗЗСО «Духченська гімназія» – 53 учні. Середня наповнюваність класів становить 16,3 учні на клас. Усі діти шкільного віку охоплені різними формами навчання.

До першого класу в цьому році пішло 278 школярів у 19 класах: найбільше серед ліцеїв у КЗЗСО «Рожищенському ліцеї №4»  – 70 учів (3 класи), серед гімназій –  КЗЗСО «Рудко-Козинська гімназія»  – 9 учнів.

Усі діти шкільного віку охоплені різними формами навчання. Індивідуальна форма навчання  організована для 70 учнів: 4 - в класах, де менше 5 учнів; 5 -  за довідками ЛКК і ПМПК. Для 46 учнів у 11 закладах загальної середньої освіти громади запроваджено інклюзивне навчання. Для даної категорії дітей введено посади асистент вчителя.

Питання підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів є  надзвичайно  важливим в роботі відділу та закладів загальної середньої освіти. В цьому році у зв’язку з воєнним станом було відмінено ДПА в 4, 9, та 11 класах. За результатами річного оцінювання із 282 дев’ятикласників – 21 отримали свідоцтво з відзнакою, що становить 7,4%, а із 216 одинадцятикласників срібло отримали 4 учні, золото – 14.

 З метою якісної підготовки та організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів було проведено відповідну роз’яснювальну роботу щодо інформування учнів, педагогічних працівників закладів освіти, батьківську громадськість про порядок проведення Національного мультипредметного теста. Учні громади проходили даний тест  у пунктах тестування, які розташовані у м. Луцьку. За результатами Національного мультипредметного тесту випускниця Рожищенського ліцею №4 отримала рекордні 600 балів.  За максимальну кількість балів Катерина Фіщук була нагороджена сертифікатом на 30,0 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Важливою ланкою нашої роботи є організація харчування. У закладах загальної середньої освіти громади у 2023 році організовано безоплатне харчування дітей пільгових категорій з розрахунку 25,00 грн. на одну дитину в день. Учні 1-11 класів, які не мають статусу, харчуються за кошти батьків. Діти в закладах дошкільної освіти у 2023 році були забезпечені гарячим харчуваннями, із розрахунку:  до 3-х років - 38,0 грн./ в день, віком від 3-х років – 50,0 грн./в день Для батьків або осіб, які їх замінюють, розмір плати складав 60% від вартості харчування, що становить відповідно 22 грн. та 30 грн. 

Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров'я є організація підвезення учнів до закладів  освіти району. У новому навчальному році  в територіальній громаді до місць навчання та додому потребують підвезення 458 учнів. З них підвозиться 343 учнів 4-ма шкільними автобусами, 87 перевозяться маршрутними автобусами приватних перевізників відповідно до укладених договорів. Весь транспорт у задовільному стані. Проведено необхідні ремонти, своєчасну діагностику. 

Для розвитку здібностей та талантів в районі функціонує 2 позашкільні установи: будинок дитячої творчості та дитячо-юнацька спортивна школа.

У КЗПО «Рожищенський БДТ» працює 85 гурткових груп, роботою яких охоплено 738 дітей.

У КЗ «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» працює 21 група - легка атлетика, футбол,  де  займається 298 дітей.

У закладах позашкільної освіти працює 41 педагог (29- БДТ, 12- РДЮСШ) .

Для проведення завдань і заходів з  розвитку спорту в Рожищенській територіальній громаді, створення умов щодо впровадження здорового способу життя, залучення населення територіальної громади до масового спорту як важливої складової, покращення якості та тривалості активного життя населення, розвитку спорту вищих досягнень, забезпечення виховання молоді в дусі олімпізму, пропагування здорового способу життя затверджена рішенням Рожищенської міської ради від 26 березня 2021 року №6/11  «Цільова соціальна програма розвитку фізичної  культури та спорту Рожищенської територіальної громади на 2021-2025 роки». На реалізацію заходів програми  у 2023 році було передбачено  250,0 тис. грн.

З метою охоплення всіх верств населення спортивно-масовою роботою, популяризації здорового способу життя та спорту гуманітарним відділом, КЗ «Рожищенська ДЮСШ», об’єднанням вчителів фізичної культури в Рожищенській міській раді ведеться планомірна робота в цьому напрямку.

Впродовж 2023 року в територіальній громаді проводилася робота з підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом. Проведено змагання з різних видів спорту. Найбільшою популярністю серед населення користуються такі види спорту, як футбол, волейбол та легка атлетика.

У закладах освіти працює 44 вчителів фізичної культури, з них - 13 жінок.

В установах громади діє багатоступенева система спортивно-масових заходів. Проводяться загальношкільні, відкриті  змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти: «Веселі старти», «Старти надій»,  змагання з легкоатлетичних видів спорту, спортивного туризму, футболу, баскетболу, настільного тенісу та інші.

З метою відзначення визначних та святкових дат в місцях масового відпочинку громадян проводяться спортивно-масові заходи з різних видів спорту (футболу, волейболу, настільного тенісу, дартсу, тощо). Впродовж 2023 року за місцем відпочинку громадян проведені такі фізкультурно-оздоровчі заходи:

- у лютому проведено змагання XІХ Спортивних ігор школярів Рожищенської громади з баскетболу (юнаки та дівчата);

- у червні відбулися змагання з футболу серед школярів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради, проведено Благодійний турнір з футболу на підтримку ЗСУ із спортсменами старших вікових груп;

-  також проведено Благодійний турнір з футболу на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України;

- у серпні місяці проведено спортивно-розважальний Фестиваль серед молоді команд територіальних громад з нагоди Міжнародного дня молоді, з серпня по жовтень місяць проведено Благодійний чемпіонат Рожищенської територіальної громади з футболу на підтримку ЗСУ;

- у вересні проведено спортивні змагання з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед працівників загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з нагоди  Дня фізичної  культури та  спорту  України;

- проведено змагання з міні-футболу серед вихованців Комунальний заклад «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа»;

-  з вересня  по  жовтень  2023  року у  закладах  загальної  середньої  освіти  Рожищенської  міської  ради  та  комунальному закладі «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» проводились  фізкультурно-оздоровчі,  спортивно-масові  та  інформаційно-просвітницькі  заходи  в  рамках  Всеукраїнського  Олімпійського  тижня  відповідно  до  Положень про (Всеукраїнський Олімпійський  урок  та  Всеукраїнський Олімпійський тиждень).

- у жовтні проведено змагання з легкоатлетичного кросу серед учнів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради;

- також проведено спортивні змагання з настільного тенісу та шахів серед учнів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради та спортсменів різних вікових груп  Рожищенської територіальної громади з нагоди  Дня захисників та захисниць  України;

- у листопаді проводились  змагання з міні-футболу серед юнаків закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради, проведено турнір з футболу Кубок Рожищенської територіальної громади серед команд різних вікових груп;

- також проведено Благодійного турніру на підтримку ЗСУ з міні-футболу серед команд різних вікових груп;

- у грудні місяці проведено XІХ Спортивні ігри школярів серед ЗЗСО Рожищенської міської ради з волейболу.

- проведено спортивно-розважальну Спартакіаду серед учнів КЗЗСО  Рожищенської міської ради з нагоди Дня Збройних Сил України;

Впродовж 2023 року збірні команди Рожищенської територіальної громади брали участь:

- з лютого по грудень місяць 2023 року команда Рожищенської територіальної громади взяла участь у чемпіонаті Луцького району з волейболу 2023 року серед чоловіків;

- у листопаді місяці участь команди Рожищенської територіальної громади на VІІ фізкультурно-оздоровчому фестивалі «На крилах віри» серед осіб з інвалідністю у м. Луцьк, участь команди Рожищенської територіальної громади на чемпіонаті Волинської територіальної організації ВФСТ «Колос» у м. Луцьк- в  грудні місяці футбольна команда ветеранів ФК «Фермаш» брала участь у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу «ADF Premium Cup» у м. Луцьку де зайняли третє місце;

- у грудні місяці участь команди учнів комунальних закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради на обласній Спартакіаді «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю у м. Луцьк, участь команди Рожищенської територіальної громади у змаганнях з волейболу серед чоловіків;

- участь команди  Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи у Новорічно-дитячому турнірі з футзалу м. Луцьк;

В громаді функціонує філія спортивного клубу «Stolas Leukas» вихованці якого стали чемпіонами та  призерами Кубку світу з таеквондо – до GTF.

Для проведення фізкультурно-спортивної  роботи на території Рожищенської територіальної громади є така матеріально-технічна база: стадіон – 1, спортзали – 12, футбольні поля – 25 (різних розмірів), спортивні майданчики з синтетичним покриттям - 1, інші спортивні споруди – 19.

Протягом року проведено косметичні ремонтні роботи у спортивних приміщеннях закладів освіти.

З метою проведення спортивних змагань (турнірів, матчевих зустрічей) з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед спортсменів різних вікових груп з нагоди державних свят, знаменитих дат для дітей закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради та комунального закладу «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» був закуплений спортивний інвентар, кубки та медалі для нагородження.

Діяльність закладів культури Рожищенської територіальної громади протягом 2023 року була спрямована на забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, забезпечення культурно-дозвільних потреб населення, відродження, збереження і розвиток історико-культурної спадщини, національних традицій, розвиток усіх видів та жанрів аматорського народного мистецтва, забезпечення доступу населення до культурних надбань.

Для створення умов розвитку творчості людини, забезпечення доступності національного культурного надбання  в 2023 році діяла базова мережа закладів культури, яка складалася  з 24-х закладів клубного типу: КЗ «Центр культурних послуг», 9 будинків культури-філій, 14 клубів-філій; Рожищенський історико-краєзнавчий музей; 17 бібліотечних закладів: КЗ «Публічна бібліотека», 16 бібліотек-філій; КЗ «Рожищенська музична школи».

Протягом 2023 року працівниками культури були проведені різні за формою та тематикою культурно-дозвільні заходи, в яких висвітлювали події місцевого, загальнонародного та державного значення. Діяльність закладів культури спрямована на відзначення державних свят, пам’ятних дат, народних та духовних свят, вивчення, збереження і популяризацію народних традицій, звичаїв, обрядів, організацію дозвілля для різних верств населення.

 Зокрема, проведено ряд таких заходів, а саме: фестиваль «Дзвінка Коляда в кожну хату загляда», виставка «Дивосвіт різдвяних свят», новорічно-різдвяна виставка «Бо прийдуть до тебе три празники в гості», концерт «Захід – Схід одна країна! Це Соборна Україна», тематичні виставки, книжкові полички «Соборність душ єднає Україну», вечір-пам’яті «Афганістан без права на забуття», вечір-пам’яті «Ангели миру – Небесна сотня», поетичний флеш-моб «Читаємо Шевченка разом», започатковано мандрівний благодійний культурно-мистецький фронт (проєкти) «Разом до Перемоги» на підтримку ЗСУ, який включив в себе ряд благодійних заходи: «Тепло сердець солдатам України», «З вірою в перемогу», «Мамина молитва береже життя», «Добра бажаємо родині, єднання й миру Україні», «Нація не скорених»; мітинг-реквієм «Пам'ять вічно жива приурочений Дню пам’яті та примирення, благодійний захід «Хай пісня миру лине над країною» присвячений Дню Конституції України, благодійний концерт «У всіх тисячоліттях і віках нехай святиться слово - Україна» присвячений  Дню Незалежності України, тематична виставка «Вони захищали свою родину і вільну землю - Україну», історична година «Україна – єдина й суверенна» до Дня ухвали Декларації про суверенітет України, квест-мандрівка «Шляхами української державності» до Дня Української Державності, благодійний захід «Україно моя, ти одна, як життя» приурочений Дню Захисника України, онлайн-інформаційна година «Зродились ми великої години», тематичний захід «Україна – країна гідності і свободи» до Дня Гідності і Свободи, театралізована композиція «Скорботна свічка памяті святої» приурочена Дню пам’яті жертв голодомору.

Багато освітніх, культурних та спортивних подій Рожищенської територіальної громади проведених у 2023 році активно висвітлювались у засобах масової інформації, офіційних сайтах, соцмережах. Це, своєю чергою, сприяє як популяризації здорового способу життя і фізичної активності, так і Рожищенської міської ради, як цікавого туристичного об’єкта, де проводиться чимало заходів.

 

Основні проблемні питання, над вирішенням яких працюватиме гуманітарний відділ:

► забезпечення якості та доступності   повної загальної середньої освіти;

► повне охоплення дошкільною освітою усіх дітей, які досягли 5-річного віку та забезпечення виконання Державних стандартів початкової освіти, базової освіти та повної загальної середньої освіти;

► подальший розвиток Нової української школи;

► впровадження антибулінгових програм;

співпраця між закладами освіти та інклюзивно-ресурсним центром (ІРЦ);

► забезпечення  інклюзивного освітнього простору в закладах освіти;

► добровільна сертифікація вчителів початкових класів;

► забезпечення освітнього процесу засобами інформаційно-комунікаційних технологій (оновлення ПК);

► удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності закладів позашкільної освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи в громаді; 

► забезпечення організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

► забезпечення організованим підвезенням учнів до місця навчання і додому;

► забезпечення  безоплатним гарячим харчуванням дітей пільгових категорій та окремих груп не пільгових категорій;

► створення безпечних умов для виховання та навчання дітей, збереження здоров’я дітей;

► оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, оснащення їх сучасними технічними і технологічними засобами;

► формування мережі закладів загальної середньої освіти відповідно з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації в громаді

► формування мережі закладів загальної середньої освіти відповідно з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації в громаді

 

Основні завдання на 2024 рік:

 

- забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності;

- забезпечення доступності й відкритості освіти, розвиток її інфраструктури;

-   розвиток інклюзивного освітнього середовища, у тому числі в закладах освіти, найбільш доступних і наближених до місця проживання осіб з особливими освітніми потребами;

- забезпечення  прозорості й публічності прийняття та виконання управлінських рішень;

- упровадження Державних стандартів 1-4-х класів та 5-11-х класів загальної середньої освіти;

- удосконалення єдності навчання, виховання та розвитку;

-  впровадження інноваційних проєктів, спрямованих на оновлення форм, методів і технологій навчання та виховання           обдарованих учнів в умовах Нової української школи;

- підвищення ефективності інформатизації освіти, а саме: активізувати впровадження сучасних форм надання освітніх послуг на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій;

- забезпечення своєчасного й повного виконання заходів щодо підготовки та проведення мультипредметного тестування навчальних досягнень випускників закладів освіти 2024 року, які виявили бажання вступати до вищих закладів освіти;

- формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення;

-  забезпечення виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання й традицій;

- впроваджувати НАССР у закладах освіти – важливий інструмент для контролю безпеки харчування;

- формування культури здорового способу життя, екологічної культури та дбайливого ставлення до довкілля;

- забезпечення невтручання політичних партій в освітній процес;

- забезпечення невтручання релігійних організацій в освітній процес;

-  посилення соціального захисту учасників освітнього процесу; створення належних та комфортних умов для навчання, виховання та оздоровлення;

- здійснення оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти;

-  забезпечення протидії злочинності та зниження її рівня серед здобувачів освіти закладів освіти, особливо скоєння злочинів насильницького характеру, запобігання іншим антисоціальним проявам у дитячому підлітковому середовищі;

- пріоритетність безоплатної позашкільної освіти;

 - збереження мережі позашкільних закладів освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ГУМАНІТАРНОГО ВІДДІЛУ

Початок робочого дня                           800 год

Завершення робочого дня                    1715 год, ( п’ятниця - 1600 год)

Перерва на обід                           1300 год – 1400 год

Напередодні святкових днів тривалість робочого часу скорочується на одну годину.

 

 

1. ЦИКЛОГРАМА ДІЯЛЬНОСТІ ГУМАНІТАРНОГО ВІДДІЛУ РОЖИЩЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

п/п

Заходи

Термін

Час

Відповідальні

1.

Наради керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти

1 раз у два місяці

10.00

Кузава І.Б.

Масюк В.С.

Книш В.В.

2.

Наради керівників закладів дошкільної освіти

1 раз у квартал

10.00

Кузава І.Б.

Книш В.В.

3.

Оперативно-розпорядчі наради

Щопонеділка

8.30

Кузава І.Б.

4.

Інструктивні та виробничі наради

По потребі

По потребі

Кузава І.Б.

 

 

 

2. СХЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З РОЗПОРЯДЧИМИ ДОКУМЕНТАМИ ТА ДОРУЧЕННЯМИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ

 

1. Вхідна документація щоденно реєструється діловодом та подається начальнику  гуманітарного відділу для прийняття управлінського рішення, контроль здійснюється відповідно до резолюції начальника.

3. Підготовку протокольних доручень начальника гуманітарного відділу, даних на нарадах керівників закладів освіти та культури, контроль за їх виконанням та підготовку інформації про їх реалізацію на наступній нараді здійснюють головні спеціалісти відповідно до посадових інструкцій.

4. Контроль за виконанням доручень начальника гуманітарного відділу на щотижневих апаратних нарадах здійснюється працівниками відділу згідно з функціональними обов’язками. Відповідальні особи про їх виконання доповідають на наступних нарадах.

5. Поточні питання управлінського та виробничого характеру постійно аналізуються головними спеціалістами відділу, які при необхідності подають пропозиції начальнику для прийняття відповідних рішень.

6. Контроль за виконанням законів України,  рішень Верховної Ради України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голів обласної, районної державних адміністрацій, міського голови, регіональних програм галузі освіти, культури, молоді та спорту, підготовка необхідних довідок, інформацій здійснюється працівниками відділу відповідно до їх функціональних обов’язків.

 

 

 

ІІІ. НАРАДИ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ  ОСВІТИ

 

1. Наради директорів закладів загальної середньої освіти

 

№ з/п

Назва питання, яке розглядається

Термін проведення

Відповідальний за підготовку питання

1

2

3

4

1.

- Про роботу закладів загальної середньої освіти у 2024 році, фінансові аспекти, заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни у галузі освіти;

- Про дотримання конституційних вимог щодо обов’язковості загальної середньої освіти та Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів;

- Різне.

Січень

Кузава І.Б.

 

 

Кузава І.Б.

 

Масюк В.С.

 

2.

  - Про нововведення та особливості проведення НМТ у 2024 році;

- Про підсумки проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед школярів району;

- Про дотримання виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції»;

- Різне.

Березень

Масюк В.С.

Грищенко Н.М.

 

Матишнюк  О.Ф.

3.

 - Про порядок закінчення 2023-2024 навчального року та проведення НМТ;

- Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників та керівних кадрів у 2023-2024 навчальному році;

- Різне.

Травень

Масюк В.С.

 

Грищенко Н.М.

 

Книш В.В.

4.

- Стан готовності закладів освіти до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період;

- Про організацію харчування в закладах освіти в 2024-2025 навчальному році;

- Про підсумки проведення районних та обласних спортивних ігор школярів у 2023-2024 навчальному році;

- Різне.

Серпень-

Масюк В.С.

 

Книш В.В.

 

Дубровський О.В.

5.

- Про організацію проведення атестації педагогічних працівників у 2024-2025 навчальному році;

 - Про охоплення випускників 9-х класів повною загальною середньою освітою;

 - Стан готовності закладів освіти до опалювального сезону;

- Різне.

Жовтень

Грищенко Н.М.

 

Книш В.В.

Луцюк І.Г.

6.

- Про створення умов та організацію роботи  з дітьми з особливими  освітніми потребами у закладах освіти.

- Про виконання Закону України «Про звернення  громадян» в закладах та установах освіти у 2023 році;

- Різне.

Грудень

Потрапелюк Н.А.

    

Матишнюк О.Ф.

 

2. Наради із керівниками закладів дошкільних  освіти

 

№ з/п

Назва питання, яке розглядається

Термін проведення

Відповідальний за підготовку питання

1

2

3

4

1.

- Про стан охоплення дошкільною освітою дітей на території Рожищенської міської ради у 2023-2024 навчальному році;

- Нормативно-правові відносини в системі дошкільної освіти. Кодекс Законів про працю України. 

Лютий

Книш В. В.

  

Матвійчук О.

2.

- Аналіз стану організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти;

 

 - Організація роботи  закладів дошкільної освіти у літній період.

Травень

Книш В.В.

  

Кузава І.Б.

3.

- Про організацію навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2024-2025 навчальному році;

- Робота з дітьми з особливими потребами інклюзивна освіта в дошкільних закладах.

Вересень

Книш В.В.

 

Потрапелюк Н.А.

4.

- Про підсумки  роботи та стан розвитку дошкільної освіти та оформлення статистичної звітності у 2025 році;

- Предметно-розвивальне середовище як компонент освітнього простору сучасного закладу освіти.

Листопад

Кнш В.В.

 

Матвійчцк О.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА АНАЛІТИЧНІ НАКАЗИ

 

№ з/п

Назва наказу

Термін підготовки наказу

Відповідальний за підготовку наказу

1

2

3

4

 1.

Про затвердження плану роботи закладів культури Рожищенської міської ради на І квартал 2024 року

Січень

Пашковська О.М.

2.

Про підсумки проведення ХІХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради у 2023 році

Січень

Дубровський О.В.

3.

Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти Рожищенської міської ради у 2024 році

Січень

Книш В.В.

4.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради

Січень

Дубровський О.В.

5.

Про затвердження паспортів бюджетних програм на 2024 рік

Лютий

Чернецька Н.І.

6.

Про стан організації цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти Рожищенського району в 2023 році та основні завдання на 2024 рік

Лютий

Масюк В.С.

7.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з баскетболу (юнаки)

Лютий

Дубровський О.В.

8.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з баскетболу (дівчата)

Лютий

Дубровський О.В.

9.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з волейболу (юнаки)

Березень

Дубровський О.В.

10.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з настільного тенісу (юнаки і дівчата)

Березень

Дубровський О.В.

11.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з шахів та шашок (юнаки і дівчата)

Березень

Дубровський О.В.

12.

Про затвердження плану роботи закладів культури Рожищенської міської ради на ІІ квартал 2024 року

Квітень

Пашковська О.М.

13.

Про проведення ХХ Спортивних ігор школярів серед закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради з легкої атлетики (юнаки і дівчата)

Квітень

Дубровський О.В.

14.

Про організоване завершення 2023/2024 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти

Травень

Масюк В.С.

15.

Про підсумки ХХ Спортивних ігор школярів.

Червень

Дубровський О.В.

16.

Про організацію підвезення школярів  в новому 2024-2024 навчальному році.

Серпень

Луцюк І.Г.

17.

Про подання статистичної звітності на початок 2024-2025 н. року школами громади  у системі «ДІСО»

Вересень

Масюк В.С.

18.

Про організацію інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти в 2024-2025 навчальному році

Вересень

Потрапелюк Н.А.

19.

Про створення атестаційної комісії ІІ рівня (відділу освіти) для проведення атестації керівників закладів освіти та педагогічних працівників у 2025 році

Вересень

Грищенко Н.М.

20.

Про призначення відповідальних за організацію і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень якості освіти учнів загальноосвітніх навчальних закладів Рожищенської міської ради у  2024-2025 н.р.

Вересень-жовтень

Масюк В.С.

21.

Про затвердження мережі закладів загальної середньої освіти на 2024-2025 н.р.

Вересень-жовтень

Масюк В.С.

22.

Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

Жовтень-листопад

Грищенко Н.М.

23.

Про підсумки проведення ІІ етапу (територіального) Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Грудень

Грищенко Н.М.

 

 

 

VI. Нормативно-правова база

    1. Закони України:

 

Назва документу

 
 

Закон України „Про повну загальну середню освіту” (18.03.2020 р. № 463-)

 

Закон України „Про освіту”( 05.09. 2017р. № 2145)

 

Закон України „Про позашкільну освіту” (22.06.2020р. № 1841-)

 

Закон України „Про запобігання корупції”( 14.10.2014 р. № 1700-)

 

Закон України „Про охорону праці” (14.10.1992 р. № 2694-)

 

Закон України „Про дошкільну освіту” (01.01.2021р. № 2628-)

 

Закон України „Про доступ до публічної інформації”( 13.01.2011р.№ 2939-)

 

Закон України „Про захист персональних даних”(01.06. 2010 р. № 2297-)

 

Закон України „Про звернення громадян” ( 02.10.1996 р. № 393/96-)

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів в Україні щодо протидії булінгу» (18.12.2018 р.№ 2857-)

 

Закон України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” (04.09.2008 р. № 375-)

 

Закон України «Про охорону дитинства» (26.04.2001 №2402-ІІІ)

 

Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»(06.12.2018 №2639-VІІІ)

 

Закон України «Про правовий режим воєнного стану» (12.05.2015 №389-VІІІ)

 

 

2) Укази Президента України

Назва документу

 
 

Указ Президента України від 07.02.08 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування  конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

 

Указ Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»

 

Указ Президента України   від 30.09.10 року №927   „Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді”

 

Указ Президента України   від 03.12.2019 року №875/2019 «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю»

 

Указ Президента України від 18.05.19 року №286/2019 «Про стратегію національно-патріотичного виховання»

 

Указ Президента України від 24.12.2019 №948/2019 „Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні”

 

Указ Президента України від 12.06.2015 №334/2015 „Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді

 

Указ Президента України від 07.12.2019 №894/2019 «Про невідкладні заходи щодо покращення здоров’я дітей»

 

Указ Президента України № 143/2022 від 16.03.22р «Про загальнонаціональну хвилину
мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

 

 

3) Постанови Кабінету Міністрів України

Назва документу

 
 

Постанова Кабінету Міністрів України №898 від 30.09.2020 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 року №976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392 „Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти”

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673  «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2017№684 «Про затвердження ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 №957 „Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти”

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №736 «Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752  «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 №952 «Про деякі категорії осіб
з особливими освітніми потребами»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1190 «Про затвердження Положення про
сертифікацію педагогічних працівників»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019№688 «Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №338 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти»

 

Постанова Кабінету Міністрів України №532 від 19.06.2019 "Про затвердження Положення про опорний заклад освіти"

 

Постанова Кабінету Міністрів України №31 від 20.01.2021 "Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти"

 

Постанова Кабінету Міністрів України №823 від 25.08.2005 «Про затвердження Порядкуи надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку»

 

Постанова Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників,військовозобов’язаних та резервістів»

 

 

4) Накази Міністерства освіти і науки  України

Назва документу

 
 

Наказ МОН України від 17.03.2015 № 306 ''Про затвердження Положення про золоту медаль ''За високі досягнення у навчанні'' та срібну медаль ''За досягнення у навчанні''

 

Наказ МОН України від 08.10.2019 року№ 1273 «Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти»

 

Наказ МОН України від 19.09.2022 №836 «Про затвердження типових освітніх програм
для 1-2 та 3-4 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для осіб із порушеннями інтелектуального розвитку та визнання такими, що втратили чинність,деяких наказів Міністерства освіти і науки України»

 

Наказ МОН України від 23.04.2019 року №536«Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти»

 

Наказ МОН України  від 12.01.16  №08„Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти”

 

Наказ МОН України від 09.09.2022№ 805   «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників»

 

Наказ МОН України від 05.08.2019 року №1070«Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти»

 

Наказ МОН України від 14.07.2015 №762 ''Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу''

 

Наказ МОН України від 06.12.10 р №1205 “Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів”

 

Наказ МОН України від 06.10.2010 № 930 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”

 

Наказ МОН України від 02.09.2020 №1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи»

 

Наказ МРЕТСГ України №2532 від 03.12.2020 "Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти"

 

Наказ МОН України  від 29.08.2022№769 «Про внесення змін до типової освітньої програми для 5-10 (11) класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами»

 

Наказ МОН України від 08.08.2022 №707 «Про затвердження Інструкції з ведення
ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі»

 

Наказ МОН України від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти»

 

Наказ МОН України від 13.05.2022 №438  «Про деякі питання зарахування до закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні»

 

Наказ МОН від 08.10.2019 року№ 1272 «Про затвердження типових освітніх програм для 1 -2 класів ​закладів загальної середньої освіти»

 

Наказ  МОН України від 25.06.2018 №677 «Про затвердження Порядку створення груп подовженого дня у державних i комунальних ​закладах загальної середньої освіти»

 

Наказ  МОН України від 08.06.2018 №609«Пpo затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»

 

Наказ  МОН України від 16.04.2018 №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»

 

Наказ  МОН України від 28.11.2019 №1493 «Про внесення змін до типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня»

 

Наказ МОН України №1115 від 08.09.2020 "Деякі питання організації дистанційного навчання"

 

Наказ  МОН України від 20.04.2018 №405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня»

 

Наказ МОН України  від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»

 

Наказ  МОН України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи»

 

Наказ  МОН України від 25.06.2018 №1669 « Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти»

 

Наказ  МОН України від 25.06.2018 №676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти»

 

Наказ МОН України №143 від 07.02.2020 "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи"

 

Наказ  МОН України від 01.08.2018 №831 «Про затвердження Порядку зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, їх відвідування, переведення до іншого закладу освіти»

 

Наказ  МОН України від 16.05.2019 №659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу»

 

Наказ МОН України №1480 від 30.11.2020 "Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти"

 

Наказ ДСЯО України №01-11/25 від 29.03.2021 "Про забезпечення проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти"

 

Наказ ДСЯО України №01-11/57 від 06.09.2021 "Про затвердження переліку актів законодавства у сфері освіти, дотримання яких перевіряється під час проведення інституційного аудиту та позапланової перевірки закладу загальної середньої освіти"

 

 

Вхід для адміністратора